Dr. Suat Günsel Girne Koleji, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Katılımıyla Düzenlenecek Törenle 26 Mayıs Çarşamba Günü Açılacak
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 11:55
Son Güncelleme Tarihi:18 Haziran 2021, 14:03


Yakın Doğu Oluşumu’nun 43 yıllık köklü ve nitelikli eğitim anlayışı Lefkoşa ve Yeniboğaziçi’nin ardından Girne’nin çocuklarıyla buluşuyor. Kreş, okul öncesi, ilköğretim, ortaokul ve liseyi aynı kampüste buluşturan Dr. Suat Günsel Girne Koleji, 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 09.00’da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla gerçekleşecek görkemli bir törenle açılacak. Törene Başbakan Ersan Saner de katılacak.

Kreşten üniversiteye kadar yaşam boyu eğitim yolcuğu sunan Yakın Doğu Oluşumu, en son eğitim teknolojilerinin yer aldığı sosyal ve güvenli kampüslerde sürdürülen çift dilli eğitim, üçüncü yabancı dilde Fransızca, bilim, spor ve sanat çalışmalarıyla akademik olarak donanımlı, yabancı dile hakim, aydın ve yaratıcı düşünebilen dünya vatandaşı bireyler yetiştiriyor.

Dr. Suat Günsel Girne Koleji’ne kayıtlar sürüyor…
Yenilikçi eğitim modeli, teknolojik altyapısı ve güçlü eğitim kadrosu ile geleceğin nesillerini yetiştiren Yakın Doğu Koleji’nin eğitim misyonunu Girne’ye taşıdığı Dr. Suat Günsel Girne Koleji’ne öğrenci kayıtları devam ediyor.
Dr. Suat Günsel Girne Koleji’ne öğrenci kayıtları, kapmüs içerisinde yer alan kayıt merkezinden yapılabiliyor. 054 885 16511 no’lu telefondan da detaylı bilgi almak mümkün.


Cambridge University Press işbirliği ile “çift dilli” eğitim, üçüncü dil Fransızca…
Dr. Suat Günsel Girne Koleji’nde yabancı dil eğitimi temelden başlayacak. Okul Öncesinde, Cambridge University Press ile işbirliği çerçevesinde yürütülen “Çift Dilli” eğitim uygulaması ile sınıflarda bir Türk anaokulu öğretmeni ve anadili İngilizce olan (native speaker) bir anaokulu öğretmeni ile Türkçe ve İngilizce ders anlatımı eş zamanlı olarak yapılacak. Öğrencilerin farklı kültür ve dillerle erken yaşlarda tanışması amacıyla Fransızca da ikinci yabancı dil olarak eğitim müfredatında yer alıyor.

Çocuklarımız eğitim hayatına mindfulness, bilim atölyesi ve değerler eğitimi ile başlıyor…
Dr. Suat Günsel Girne Koleji’nde mindfullnes çalışmaları okul öncesi eğitim müfredatının bir parçası haline getirildi. Yoga-Mandala ve Mindfulness Atölyesi ile aile-çocuk bağını güçlendirecek etkinlikler düzenlenecek. Bilimin eğlenceli bir hale getirilerek sevdirildiği bilim atölyesi ise yaş gruplarına uygun atölye etkinlikleri ile çocuklar yeni bilimsel kavramlarla tanışacak. Robotik kodlama, bilgi teknolojileri ve yazılım dersleri de 3 yaştan itibaren veriliyor. Çocukların ilköğretime en iyi şekilde hazırlanacağı Okul Öncesinde, aşamalı olarak sembol çalışmaları, ses çalışmaları ve anlama-anlatım çalışmalarından oluşan okuma yazma hazırlık programı da uygulanacak. Çocukların akademik gelişimleri sırasında sevgi, saygı, işbirliği, barış, sorumluluk, paylaşma, sabır, dürüstlük gibi “temel değerleri” tanımaları için “değerler eğitimi” de eğitim müfredatında yer alacak.


İlkokuldan liseye güçlü bir yabancı dil eğitimi…
Dr. Suat Günsel Girne Koleji’nde okul öncesinde başlayan yabancı dil eğitimi Cambridge Üniversitesi ile yapılan iş birliği ile ilkokul da devam edecek. Cambridge International Primary programıyla İngilizce dersleri haricinde matematik, fen ve bilgisayar dersleri de İngilizce olarak işlenecek. Doğru yapılandırılmış dil eğitimi ile müzik, resim, beden eğitimi ve sanat gibi diğer disiplinlerle işbirliği yaparak İngilizce eğitim ile ana dil harmanlanarak çocukların, anadili olan Türkçe’yi doğru kullanması, Türkçe kadar İngilizceyi de ana dili kadar konuşabilmeleri sağlanacak. Sağlam bir İngilizce alt yapısı ile donatılacak öğrencilere, üçüncü dil olarak da Fransızca sunulacak. Almanca ise kolej kısmında bu seçeneğe eklenecek.

İngilizce’yi en üst düzeyde öğretmeyi amaçlayan eğitim misyonu ve uluslararası alanda tanınan ve kullanılan EDEXCEL sınav merkezi olması ile Girneli öğrencilere yurt dışında okumanın kapıları açılacak. Dr. Suat Günsel Girne Koleji, tüm dünyada kabul gören ve yurt dışında eğitim almak için gerekli olan IELTS, SAT ve TOEFL gibi sınavlara da öğrencilerini hazırlayacak. Uluslararası Cambridge Sınav Merkezi tarafından akredite edilen Dr. Suat Günsel Girne Koleji, Türkiye, Kıbrıs ve diğer ülkelerde geçerliliği olan IGCSE ve A-Level sınavlarını yapan en prestijli sınav merkezlerinden olan Uluslararası Cambridge Sınav Merkezi’nin ILS (International Lower Secondary) bilgisayar sınav müfredatı ile Pearson-Edexcel sınav merkezlerinin Fen ve Matematik müfredatlarını takip edecek.

Yaşamı algılama ve sosyal becerilerin yükseltileceği bir kampüs…
Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerini geliştirecek bir kampüs olacak olan Dr. Suat Günsel Girne Koleji’nde öğrenciler, spor salonları, sanat atölyeleri, müzik-orkestra atölyesi, resim, dans odaları ve eğitici park ile nitelikli vakit geçirecek. Bireysel veya grup olarak katılacakları etkinliklerle de sosyalleşme imkânı bulacak.